Prowadzisz jednoosobową działalność? Zamierzasz skorzystać z usług księgowych? A może Twoja obecna księgowa nie spełnia Twoich oczekiwań? Może jesteś na etapie zakładania swojej firmy?

Niezależnie od sytuacji, często zadajemy sobie pytanie jaka jest czy też jaka powinna być Najlepsza Księgowa? Ja będąc na etapie zarówno tworzenia swojej firmy jak i podczas przygotowań oferty jak najbardziej dopasowanej do dzisiejszych potrzeb Właścicieli jednoosobowych firm wykorzystałam swoje doświadczenie, opinie Klientów oraz informacje powszechnie dostępne na stronach internetowych, dzięki czemu zebrałam najważniejsze w mojej ocenie elementy niezbędne do prawidłowej i w pełni satysfakcjonującej współpracy pomiędzy Właściciel – Księgowa.Biorąc pod uwagę dzisiejszy rozwój technologiczny, z pewnością zwrócimy uwagę na minimalizm poświęconego czasu z naszej strony, szybki czas przesłania interesujących nas dokumentów, a także możliwość kontaktu nie tylko do 15.00. Kierując się naszym wewnętrznym spokojem, ważne jest, aby księgowa była kompetentna, odpowiedzialna i zorganizowana. Oddając pod opiekę naszą firmę oczekujemy doświadczenia, doradztwa oraz wsparcia w kwestiach dotyczących finansów naszej działalności. Jeśli w pakiecie otrzymamy udaną relację, możliwość bycia sobą oraz zostaniemy poczęstowani pyszną kawą- sądzę, że mamy już wiele elementów które powinny spełniać nasze oczekiwania.

Cechy najlepszej księgowej

Jaka więc jest Najlepsza Księgowa? Jakie cechy ją charakteryzują? Czym się wyróżnia? Co oferuje? Spróbuję odpowiedzieć na powyższe pytania wymieniając najważniejsze według mnie elementy. Kolejność jest przypadkowa, dla każdego lista priorytetów może być skonstruowana w inny sposób. Najlepsza Księgowa to osoba, która:
  1. Jest dla Ciebie dostępna zawsze – możesz zadzwonić rano lub wieczorem, wysłać maila, smsa i jednocześnie być pewny natychmiastowej odpowiedzi. Nie musisz oczekiwać kilku dni, aby uzyskać potrzebne informację czy dokumenty, możesz wszystko załatwić internetowo, a gdy jest potrzeba fizycznego spotkania – możesz podjechać na pyszną kawę lub oczekiwać spotkania w swoim biurze. 
  2. Jest doświadczona, wie jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Twojej firmy, stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, potrafi wytłumaczyć Ci wszystko w sposób jasny i zrozumiały.
  3. Wspólnie z Tobą omówi i wybierze pakiet usług, które Cię interesują – czy ma to być jedynie prowadzenie rachunkowości czy również wykonywanie przelewów do ZUS/US, prowadzenie spraw kadrowo-organizacyjnych Twojej firmy, sporządzanie dokumentów itp.
  4. Zna się na możliwościach finansowania Twojej działalności i potrafi je odpowiednio dopasować, na podstawie Twoich potrzeb potrafi doradzić właściwą formę (kredyt gotówkowy, leasing, kredyt celowy, kredyt hipoteczny, faktoring itp.) a znając dane finansowe i wszelkie elementy niezbędne do uzyskania finansowania jest w stanie wybrać właściwy bank i doprowadzić do szybkiego uzyskania produktu.
  5. Zawsze ma dobry nastrój, jest komunikatywna, zorganizowana, lubi siebie, Ciebie a przede wszystkim swoją pracę.
Jeżeli szukasz najlepszej księgowej w takich miastach jak Chorzów, Świętochłowice, Katowice, Bytom, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie czy Zabrze to zapraszam do kontaktu ze mną.

2 komentarze

Robert · 29 października 2019 o 12:09

Bardzo pomocny i dobrze napisany tekst 🙂

Michał · 30 października 2019 o 22:09

Bardzo dobrze napisane, Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *